SM 2016 osallistujat

Yleinen

SukunimiEtunimiKerhoseloHUIPPUSELO
KarttunenMikaTammerSh25032504
SipiläVilkaTuTS24832486
LuukkonenTommiJyS23152388
Mäki-UuroMiikkaMatSK23652379
KekkiPetriMatSK23602360
KöykkäPekkaTammerSh23182343
NorriJooseHSK22312330
JärvenpääJariSalSK23192324
SarwerJeffKymS22222322
RönkäErikEtVaS22922320
varalla:
KeinänenToivoMatSK22732275
TorkkolaHenriTammerSh22582258

Naisten kilpailun aikataulu:
Lauantaina 14.5.  1 peli, sunnuntaina 15.5.  2 peliä, jälkimmäisen voi siirtää maanantai – perjantai, jos molemmat pelaajat näin sopivat. Lauantaina 21.5 1 peli ja sunnuntaina 22.5.   viimeinen peli.

Naiset

SukunimiEtunimiKerhoSelolisätietoja
NazarovaAnastasiaESK2000
DannenbergAliaJoeSK1963
RinneHeiniTammerSh1799
WaltaPäiviI-HSK1775
TurunenTiinaEtVaS1729
RistojaAulikkiI-HSK1675
KujasaloMarjattaI-HSK1619
Al HamoudShamMatSK1589
NorlamoSarabellaMatSK1577
Al HamoudLyalMatSK1283

Seniorit

SukunimiEtunimiKerhoSelolisätietoja
HurmeHarriSSK2191
KivipeltoKajKS-582147
KoskinenVeikkoKS-581978
HaanpääJormaG1973
GröönroosMattiKirkSK1931
LylySeppoKS-581888
PatolaEeroKäpSK1873
HallRaimoHSK1873
LuodonpääMarttiOSS1844
SaharinenPetriHSK1832
AuvinenEsaESK1803
PihlajamäkiAnttiKäpSK1776
LeukkunenRaimoOSS1742
TeräsaloKariHM-931725mahd. siirtyy HSK130
PitkänenJuhaniEtVaS1681
StåhleStenHSK1619

Nuorten kilpailuja

Nuorten EM 2015Kroatiassa on meneillään (21.-30.9)  nuorten EM-kilpailut, josta Sauli Tiitta raportoi ansiokkaasti Shakkifoorumille. Klubilaisista mukana on Valo Hallman ryhmässä avoin alle 14v, 1. kierroksella tasapeli elo 2400 tsekin kanssa.

Syksyn nuorisotapahtumia Suomessa:
Koululaisten SM-kilpailut 3.-4.10.2015
Shakkinappulaturnaus 17.10.2015 Areenalla
Hämeenlinnan nappulashakkikisat 24.10.2015
Shakkinappulaturnaus 19.12.2015 Areenalla

Lisätietoja Shakkiliiton turnauskalenterista.